קורס מכינות 'רביע' ו'סוויריה' יום לימודים ארוך
תחילת הקורס:
בין השעות:
-
סטודיו:
תנע, עין שמר
פרטים נוספים והרשמה:
אלה 052-2284111

09:30-11:45 טכניקה בהנחיית ובשיטת אורלי פורטל
12:00-13:45 מכינה ליצירה ׳רביע׳ בהנחית רוני פלד נדלר
14:15-16:00 מכינה ליצירה ׳סוויריה׳ אלה גרינבום

 

רביע

"המחוללים הדרווישים מסתובבים סביב השמש   של האהבה השמימית, משלבים ידיים כדי לבטא אחדות וקדים אחד לשני ומברכים נשמה לנשמה."הכשרה מקצועית מעשית ומסע רוחני דרך לימוד היצירה "רביע" המתאפיינת בשפת מחול ייחודית ויוצאת דופן.
רביע – דרך, שפת מחול חדשה, המשלבת בין הגשמי והרוחני, עדכון מסורת סופית עתיקה הברוכה באנרגיה של אור ואהבה למחול עכשווי עדכני – מחול אחר.
מיועד לרקדניות עם רקע במחול מודרני עכשווי ופולקלור.


בסיום הקורס יעלה מופע מלא של היצירה כחלק בלתי נפרד מהדרך שבו נחלוק עם הקהל את התרוממות הנפש הסוחפת של המחול הייחודי הזה.

היצירה "רביע" נוצרה בהשראת רביע-אל-אדוויה, מיסטיקנית סופית מהמאה ה-8, אשר דרך האהבה, החמלה ופשטות מעשיה היוותה השראה לניצני התפיסה הסופית. היצירה מבוססת על מוסיקה פרסית סופית ומוקדשת לשיריו של ג'לאל אל-דין אל-רומי, גדול המשוררים המיסטיים במאה ה-13.


"הזמן נעצר בי, גופי הופך לתדר, למיכל מים גדול, מהדהד בעדנה ובתשוקה עזה.
השנים שרקדתי אותה לימדו אותי להיות ברורה יותר בתנועותיי ובטוחה בצעדיי.
אני רוצה לתת ממנה לעוד רקדניות, ללמד אותה, ולהעביר אותה הלאה, כשפה, כדרך, כמחול חיים, שנותן הזדמנות לשהות בנחת במהות ובגוף, ולחיות בשמחה ברוח הרוקדת."

 
"המפגש שלי עם רביע היה אחד
מהרגעים האלו שנחקקים.
היה בו הכול,
זה היה רגע של ידיעה...
ידיעה שמצאתי את הדרך,
את המסע המדוייק
שיגלה לי את האמת." (רוני פלד)

 

סוויריה

 

הכשרה מקצועית מעשית ומסע רוחני דרך לימוד היצירה "סוויריה" המתאפיינת בשפת מחול ייחודית ויוצאת דופן.
אני סוויריה, בת המקום. מחוללת נפשי לחופשי במרווח שבין ידיים כבולות. כמו אז, ועכשיו כאן.


בין אסווירה, עיר נמל עתיקה, לבין העולם החדש, בין המזרח למערב, אני חוזרת אל המקורות. הפולקלור השבטי חובק את הפולקלור הרגשי האישי בתנועה, בקצב, בנגינה ובשירה. מקצבי הלב של שיירות העבדים במסעם מן היבשת השחורה לאורך מדבריות הסהרה ודרך הים מהדהדים במזמורי הריפוי של הגנאווה במרוקו, במילה המדוברת שמשורר גיל סקוט-הרון בניו-יורק, בכל עצמותיי.


"רבינה" היא האבן המוטלת על צווארי, משא חיי הכבד מנשוא, היא הבלוז, היא המועקה. "רבינה" היא "רבינה" היא "רבינה". ואני מרוקנת נפשי לרקוד בחלל שנוצר בשבילה לעת עתה.
נשים מחוללות את נפשן לחופשי במרווח שבין ידיים כבולות. כמו אז ועכשיו כאן.
מיועד לרקדניות עם רקע במחול מודרני עכשווי ופולקלור.

 

בסיום הקורס יעלה מופע מלא של היצירה כחלק בלתי נפרד מהדרך שבו נחלוק עם הקהל את התרוממות הנפש הסוחפת של המחול הייחודי הזה.