פורטל לאגן שיטת תרגול ייחודית שפיתחה המורה, הרקדנית והכוריאוגרפית אורלי פורטל, המבוססת על שנים רבות של מחקר תנועת האגן והגוף, החל מדיסציפלינה של הבלט הקלאסי ומחול מודרני עכשווי ריקודי אגן צפון אפריקאי (ברברים) , בהשראת מסורות עתיקות משבטי הברבר והגנאווה באזור מדבר הסהרה,  מחול סופי, פרסי, טורקי, מחול מצרי - קלאסי ועממי ואף מחול בהשראה מקומית פלסטינית, תרבויות רבות השוכנות באגן הירכיים בכל הגוונים ובכל הצורות. נקרא להם תשוקות.

"כמו מים מחלחלים בסלע, באותה סבלנות ומסירות, שוהים במקום, בזמן וברגע הזה, נותנים לגוף להרפות ממשקלו וממשאו."

בשיעורים נכיר את השיטה, דרך תרגול מעמיק מדיטטיבי, נכניס את האגן למעבדה יוצרת ומתהווה. סדרת תרגילים שפותחו במשך שנים באגני ובאגנן של נשים רבות, הפכו ל מסורת של דורות, יכוונו ויקודדו את הגוף ואת האגן בפרט לכדי יציבה נכונה ואינדיבידואלית ומותאמת לכל אישה,  יאפשרו מלאות אנרגטית ורכות נדירה בגוף, ביטוי פיזי - רוחני - חושני הגלום בך - אישה. החלק השני מתרחש ונלמד באופן שבטי וקדום במעגל גדול חובק עולם ואגן. קהילת אגן רוקדת ביחד,  נתרגל באופן שיטתי וחוזר את התנועות הבסיסיות של האגן, המורכבות מפרטים זעירים מתנודות מים המחוללים אש ובעירה. טכניקות מגוונות שפותחו והפכו לשיטה מאוד יעילה להתרחבות והגשמת היכולת והעונג הגלום באגן, עם דגש על העברת הרטט בעדינות וברכות מן האגן לשאר איברי הגוף.

שער לאהבה

בשיטה ובדרך הזו יש אלמנט חזק מאוד של ריפוי והחלמה מפצעי הגוף והנשמה, עד להתמרה לכדי שמחה רבה ותשוקה לחיים בחזרה.  בכל שלב ובכל גיל שאת נמצאת, את מוזמנת להרפות ולהניח את משא כתפייך ולהרפא במלוא כובד משקלך.

 "סדקים של חושך ואור נגלו בפני כל יום, ההתקדמות הייתה איטית מאוד אך מתמדת, מספקת ברמות עמוקות ביותר, עד שיכולתי לשמוע את אדוות המים כמו את תנועת האוויר העדינה ביותר חודרת לחריצי הכאב והזיכרון ומציפה אותי במים מרפאים." 

 

*משך השיעור הינו שעתיים.

*אין צורך בידע או בניסיון קודמים.