"להרפות מלהיות...ולהיות."

שיעור המשלב יסודות מעולמות המחול העכשווי, אימפרוביזציה ופלדנקרייז.

תהליך ייחודי ועמוק, חקר הגוף בתנועה כדרך להרחבת המודעות העצמית, לשכלול היכולת התנועתית, לכדי שיפור התפקוד הגופני נפשי, ולמימוש הפוטנציאל האישי, היצירתי והרוחני.

 

שכלול מיומנויות האלתור ״מקסימום תנועה במינימום מאמץ״ באינטגרציה לחיים. 

תחילת השיעור מתרחשת בדממה מוחלטת שבה ניתן להקשיב לתנועת המפרקים לטונוס השרירי העדין ביותר ולנוזל שזורם במורד עמוד השדרה ה״מוזיקה של הגוף״ בהמשכו לעיתים בליווי מוזיקלי מותאם לחקירה ולאירוע המתרחש. 

הכרה במציאות, היא הריקוד הגדול שלנו עם עצמנו. זהו רווח עצמי נקי, שבו רוקדים במלאות חושים, ובהרמוניה עם טבענו האמיתי, האנושי. הדואט בשיעורים אלו הוא בראש ובראשונה עם העצמי ועם הקרקע מתחתי ורק וכאשר הוא מוכן, הוא נפתח ונחשף לחלל שעוטף והופך לחלק בלתי נפרד ממנו ומסביבתו, עצם קיומנו באותו המקום, באותו הזמן, מאפשר מפגש שהוא אחד עם המציאות ואחד עם החוסר שלמות. "אין טעויית" כך אני נוהגת לומר בשיעורי, אנחנו כמו עמודי תאורה מאירים באורינו האחד את השני במרחב שהוא אינסופי שאינו מוגבל בזמן או בהגדרות.

 

השיעור בנוי משני חלקים: 

 חלקו הראשון  - חקירה של פונקציה תנועתית, השיעור מתמקד באזור ובאיבר אחר בגוף. דרך התבוננות על תנועה אחת ספציפית וקטנה, כל החלקים מתעוררים לתחייה ובאים להכרה. מחקר עצמי מעמיק ואמיץ המאפשר הכרה בדפוסי התנהגות הגוף והאם הם משרתים את היעילות התנועתית. לימוד והבחנה של כל המרכיבים בכל פעולה: הפיזי, המנטלי, והרגשי. זוהי מעבדת מחקר אינטימית ואינדיבידואלית, החלק הזה מתבצע בהנחיה מילולית והחוקר מקשיב, לומד וחוקר עצמו לבדו, בתוך סך כל חלקיו. התוצאה הטובה של תהליך זה, לא נמדדת בהצלחה או בהישגיות של טוב, מהיר, או חזק יותר. אחד המשפטים שאני אומרת לתלמידי בשיעורים האלו ״זה לא ספורט מה שאנו עושים״ הרווח הנרכש הוא בחיוניות, בכל הנתונים החדשים שהונחו במערכת ותומכים ברווחתינו הגדולה הנשימה ובקיומנו הקיים.

 

בחלק השני מאלתרים, מתרגלים ספונטניות - ריקוד עם המציאות.

 

עלות: 

שנתית (42 שיעורים) - 5670 ש"ח (12 תשלומים של 473 ש"ח)

שיעור בודד - 150 ש"ח