תחילת הקורס:
בין השעות:
-
סטודיו:
תנע, קיבוץ עין שמר
פרטים נוספים והרשמה:
יפעת 052-3854408

"להרפות מלהיות...ולהיות."

פורטל אימפרוביזציה
שיעורים המשלבים יסודות מעולמות המחול והאימפרוביזציה ומשיטתו של משה פלדנקרייז, בתהליך ייחודי שבו נתמקד בחקר הגוף בתנועה כדרך להרחבת המודעות העצמית, לשכלול היכולת התנועתית ולמימוש הפוטנציאל היצירתי.


שכלול מיומנויות של אלתור, ידיעה את מבנה השלד, הפוטנציאל שלו והעבודה עם מגבלותיו. כמו כן, מציאת הטונוס הנכון, דיוק בשימוש במפרקים ובשרירים והימנעות מיצירת עומס; עבודה עם מוזיקה, מקצב, קול ונשימה; כלים להתבוננות ולנוכחות; הכרה במציאות הפיזית כפי שהיא, מאפשרת חופש וביטוי ורווח פנימי עמוק בריקוד, עבודה אישית (סולו), עבודה בזוגות, וכחלק מקבוצה.
אין צורך בידע או בניסיון קודמים.


Space מושג כמעט לא מושג, המרחב הפנימי והחיצוני שהופך לאחד. מקיים אותנו בחלל בזמן הריקוד ולעניות דעתי מקיים אותנו בחיים בכלל. קשה מאוד להגדיר אותו או לקבע אותו בעוגנים, אך ניתן לחוש ולזהות אותו כאשר אנחנו מתקיימים בו והוא מתקיים בנו. אין לו צורה או טונוס מסוים, הוא מצב של קיום מעבר לזמן. יש את האדם ויש את החלל ויש את מה שביניהם.


השרירים, השלד, היצירתיות, המסירות, האגו, הפוטנציאל, הכל תומך במציאות הקיומית, אשר מתעלה אל מעבר לכל מגבלה ויכולת. מצב של קיום מעבר לזמן ולחלל, במרווח של בין לבין, אשר מאפשר לנו להתחבר אל התדר החמקמק הזה, תדר אחר.  
הקלילות נטולת המשקל המאפיינת את החיבור הזה במרחב ניתנת להשגה דווקא דרך התייחסות לגוף בכל כובד משקלו.